Skip Navigation Links
 
Skip Navigation Links

قابل توجه متقاضیان صدور و تمدید گواهینامه‌های شغلی
در راستای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال عموم متقاضیان، فرایند صدور و تمدید گواهینامه‌های شغلی از تاریخ بیست و دوم بهمن ماه 1400 به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها واگذار گردید. متقاضیان باید به هنگام ثبت‌نام در سامانه، نزدیک‌ترین استان را جهت تحویل و دریافت گواهینامه شغلی خود انتخاب نمایند
***اطلاعیه 1 ***

ا
ز تاریخ بیست و دوم بهمن ماه 1400 صدور و تمدید گواهینامه‌های شغلی، توسط ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام نخواهد شد.
***اطلاعیه 2 ***
با عنایت به واگذاری فرایند صدور و تمدید گواهینامه‌های شغلی از تاریخ بیست و دوم بهمن ماه 1400به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها، کلیه کاربران استانی با مراجعه به سامانه بر اساس نام کاربری و رمز عبور اعلام شده، ضمن مطالعه دقیق فرایند مذکور، اقدام به صدور، تمدید و تحویل گواهینامه‌های شغلی به متقاضیان می‌نمایند..
کارگران ایرانی شاغل در کشور کویت و قطر جهت صدور و تمدید گواهینامه شغلی خود به سفارت ج.ا.ا درکشور های مذکور مراجعه نمایند .
***توجه:
1 ) کلیه کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور که به صورت مستقل و یا از طریق دفاتر کاریابی غیردولتی خارجی به خارج از کشور عزیمت نموده و در گذرنامه آنان نام کشوری که در آن شاغل می باشند به عنوان کشور محل اقامت درج گردیده است ، می توانند از بخش " ثبت نام فردی " به سامانه وارد و نسبت به ثبت اطلاعات اقدام و گواهینامه شغلی دریافت نمایند .
• کارگران ایرانی شاغل در کشور ترکیه بعد از ثبت اطلاعات پایه در سامانه ، می بایست به دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی مستقر در کشور مقیم مراجعه و پس از ارایه مدارک و مستندات اشتغال خود ، گواهینامه شغلی را پس از صدور ، از دفتر مذکور دریافت نمایند .
2) اطلاعات آن دسته از نیروهای کار ایرانی شرکت های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی که در خارج از کشور اشتغال دارند ، توسط مقام مسئول در هر شرکت و از بخش " ثبت نام شرکتی " در سامانه ثبت می گردد .صدور گواهینامه شغلی توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و دریافت آن توسط شرکت صادرکننده خدمات فنی و مهندسی از انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران می باشد
3)صدور گواهینامه شغلی توسط واحد های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر در استان ها) انجام می شود.
(قابل ذکر می باشد صدور گواهینامه شغلی به صورت کاملا رایگان انجام می شود.)
5)پس از بررسی اطلاعات و مدارک بارگذاری شده از سوی متقاضی در سامانه ، گواهینامه شغلی صادر و پیامی از طریق سامانه برای متقاضی ارسال خواهد گردید و متقاضی و یا یکی از بستگان درجه یک وی می توانند با مراجعه به محل اعلام شده در متن پیام و صرفا در تاریخ های تعیین شده ، ضمن ارائه مدرک شناسایی معتبر، گواهینامه شغلی صادرشده را دریافت نمایند .
جهت تمدید گواهینامه شغلی افراد حتما" باید دفترچه شغلی را به همراه داشته باشند
نام کاربری :  
کلمه عبور :  
 
کد امنیتی:  
 
  
برای بهره مندی از کلیه امکانات ابن سامانه لازم است از مرورگر Internet Explorer استفاده شود.
تاریخچه گواهینامه شغلی