Skip Navigation Links
 
Skip Navigation Links
گواهینامه شغلی فقط به کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور که مزد بگیر هستند تعلق می گیرد
کارگران ایرانی شاغل در کشور کویت جهت صدور و تمدید گواهینامه شغلی خود به سفارت ج.ا.ا در کویت مراجعه نمایند .
تسهیل در امر صدور و تحویل گواهینامه شغلی به کارگران ایرانی شاغل در کشورهای استرالیا ، کانادا ، ترکیه و عمان با توجه به شروع فعالیت دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی درآن کشورها.
کلیه متقاضیان جهت تمدید گواهینامه شغلی از آیتم "تمدید اعتبار" که در صفحه اصلی سامانه است استفاده کنند.
برای تمدید گواهینامه شغلی روزهای یکشنبه و برای صدور گواهینامه شغلی روزهای چهارشنبه مراجعه نمایید.
برای پیگیری فرآیند صدور و تمدید گواهینامه شغلی در قسمت پیگیری در صفحه نخست ، کد ملی را وارد نمایید.
کلیه متقاضیان جهت تمدید گواهینامه شغلی می بایست بهنگام مراجعه دفترچه ی گواهینامه شغلی خود را همراه داشته باشند .
 
جهت تمدید گواهینامه شغلی افراد حتما" باید دفترچه شغلی را به همراه داشته باشند
 
توجه:
1 ) کلیه کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور که به صورت مستقل و یا از طریق دفاتر کاریابی غیردولتی خارجی به خارج از کشور عزیمت نموده و در گذرنامه آنان نام کشوری که در آن شاغل می باشند به عنوان کشور محل اقامت درج گردیده است ، می توانند از بخش " ثبت نام فردی " به سامانه وارد و نسبت به ثبت اطلاعات اقدام و گواهینامه شغلی دریافت نمایند .
• متقاضیان فردی به استثناء کارگران ایرانی شاغل در کشورهای استرالیا ، کانادا ، ترکیه ، عمان،آلمان و دانمارک می بایست قبل از بارگذاری مدارک و مستندات اشتغال در خارج از کشور در سامانه ، به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اشتغال ، جهت به تایید رساندن مدارک اشتغال خویش مراجعه نمایند.
• پس از بررسی اطلاعات و مدارک بارگذاری شده از سوی متقاضی در سامانه ، گواهینامه شغلی صادر و پیامی از طریق سامانه برای متقاضی ( به استثناء کارگران ایرانی شاغل در کشورهای قطر ، کویت ، استرالیا ، کانادا ، عمان ، ترکیه،آلمان و دانمارک ) ارسال خواهد گردید و متقاضی و یا یکی از بستگان درجه یک وی می توانند با مراجعه به محل اعلام شده در متن پیام و صرفا در تاریخ های تعیین شده ، ضمن ارائه مدرک شناسایی معتبر، گواهینامه شغلی صادرشده را دریافت نمایند .
• کارگران ایرانی شاغل در کشورهای استرالیا ، کانادا ، ترکیه ، عمان ، آلمان و دانمارک بعد از ثبت اطلاعات پایه در سامانه ، می بایست به دفتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی مستقر در کشور مقیم مراجعه و پس از ارایه مدارک و مستندات اشتغال خود ، گواهینامه شغلی را پس از صدور ، از دفتر مذکور دریافت نمایند .
2 ) اطلاعات آن دسته از نیروهای کار ایرانی شرکت های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی که در خارج از کشور اشتغال دارند ، توسط مقام مسئول در هر شرکت و از بخش " ثبت نام شرکتی " در سامانه ثبت می گردد .
• صدور گواهینامه شغلی توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و دریافت آن توسط شرکت صادرکننده خدمات فنی و مهندسی از انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران
3)این خدمت به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.
 
 
نام کاربری :
کلمه عبور :
  
برای بهره مندی از کلیه امکانات ابن سامانه لازم است از مرورگر Internet Explorer استفاده شود.
تاریخچه گواهینامه شغلی